برپایی ۱۶۰ ایستگاه صلواتی در محدوده مسجد مقدس جمکران همزمان با نیمه‌شعبان

مسئول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی گفت: نیمه شعبان امسال ۱۶۰ ایستگاه صلواتی در محدوده مسجد مقدس جمکران برپا می‌شود.

به گزارش فجر۲۴ به نقل ازخبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رضا وطن‌خواه ظهر امروز در نشست خبری که در دفتر خبرگزاری تسنیم در قم برگزار شد، اظهار داشت: باید تلاش کنیم اعیاد نیمه شعبان در بهترین حالت خود برگزار شود. ویژگی مهم این ستاد این بوده که رویه فعالیت‌های خود را به‌صورت ستادی انجام داده و به‌وسیله این مهم ظرفیت گروه‌ها و هیئات مذهبی را فعال می‌کند و تمام گروه‌های مردمی نیز به‌صورت خودجوش در این ستاد فعالیت می‌کنند.

مسئول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی گفت: ستاد اجتماعات مردمی با حمایت هیچ نهاد و ارگان خاصی تشکیل نشده و تمام زیربنای این ستاد توسط مردم تشکیل‌شده است، ستاد اجتماعات مردمی مهدوی تمام جهت‌گیرهای فکری و مذهبی خود را از علما و مراجع تقلید دریافت می‌کند.

وطن‌خواه عنوان کرد: مردمی‌بودن ستاد اجتماعات مهدوی به‌معنای فعال‌کردن ظرفیت‌های مردمی در کارهای فرهنگی بوده و در این زمینه هیچ‌گونه جهت‌گیری‌های سیاسی را دنبال نمی‌کند و صرفاً مطیع منویات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اهداف اصلی این ستاد تأکید کرد: هدف مهم این ستاد مهدوی‌کردن اجتماعات جامعه کنونی است و اولویت مهم در این زمینه نیز برجسته‌کردن نقش امام عصر(عج) در مسائل مختلف است، انجام برنامه‌های روتین مذهبی به‌صورت هفتگی و انجام ویژه‌برنامه‌های باشکوه در مناسبت‌های ویژه دو نمونه از مهم‌ترین فعالیت‌های این ستاد است، پیاده‌روی عید غدیر و پیاده‌روی‌های هفتگی در مشهد مقدس و مسجد مقدس جمکران بر مبنای فرهنگ‌سازی و بیشتر شدن پیوند قلبی جامعه با امام زمان(عج) است.

مسئول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی با بیان اهمیت فرهنگ سازی در قبال مسئله مهدویت خاطرنشان کرد: دشمن بر روی مسئله فرهنگ عمومی برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته تا از این طریق برخی ارزش‌ها و باورهای دینی را تضعیف کرده و ارزش و اعتبار آن را کاهش دهد در این‌بین باید برنامه‌هایی برای مقابله‌به‌مثل انجام داده و اجتماعات بیرونی را شکل داد که مسئله پیاده‌روی عید غدیر بر مبنای همین مسئله مهم طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.

وی بیان کرد: فرهنگ انتظار فرهنگ سکون نیست، منتظر واقعی باید برای امر ظهور اقدام کرده و فعالیت‌هایی در این زمینه انجام دهد که ستاد اجتماعات مردمی مهدوی نیز محور فعالیت‌های خود را بر‌اساس آن تنظیم کرده که حفظ و گسترش فضای سبز و آبادانی محیط شهری و روستایی ازجمله این برنامه‌هاست.

وی با اشاره به ضرورت تسهیل در رفت و آمد زائران ابراز کرد: تسهیل رفت و آمد زائران به مسجد مقدس جمکران ازجمله فعالیت‌های مهم این ستاد بوده و برای بهبود وضعیت نیز از ظرفیت‌های مردمی استفاده‌شده و از فعالیت‌های اجتماعی و عمومی مردمی از پیاده‌روی اربعین الگو‌گیری به‌عمل‌آمده است، ساماندهی بیش از ۱۶۰ ایستگاه‌های صلواتی در محدوده بلوار پیامبر اعظم(ص) و مسجد مقدس جمکران از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه است.

مسئول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی عنوان کرد: حضور بیش از ۳ هزار خادم در ایستگاه‌های صلواتی از نکات برجسته ستاد اجتماعات مهدوی است، بخشی از ایستگاه‌هایی که در ایام نیمه شعبان در محدوده مسجد مقدس جمکران اقدام به برپایی ایستگاه صلواتی می‌کنند از شهرهای دیگر هستند.

وی تصریح کرد: تأمین آب ایستگاه‌های صلواتی یکی از فعالیت‌های این ستاد است سال قبل بیش از ۳۰۰ هزار لیتر آب در بین ایستگاه‌های صلواتی در نیمه شعبان توزیع‌شده است، تسهیل در امر مجوز ایستگاه‌های صلواتی از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته در ماه‌های اخیر بوده است، در نیمه شعبان امسال شرکت توزیع برق استان قم نیاز برق ایستگاه‌های صلواتی محدوده بلوار پیامبر را به میزان ۲ کیلومتر تأمین خواهد کرد، در نیمه شعبان امسال درمجموع بالغ‌بر ۱۶۰ ایستگاه صلواتی در محدوده مسجد مقدس جمکران برپا می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *